۳ مهر ۱۳۹۸ | خبری · شب‌های بخارا

شب دکتر محمد‌علی اسلامی ندوشن

شب دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن در ساعت پنج بعد از ظهر چهارشنبه سوم مهرماه ۱۳۹۸ در کانون زبان پارسی واقع در بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار یزدی برگزار می‌شود.

شب دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن در ساعت پنج بعد از ظهر چهارشنبه سوم مهرماه ۱۳۹۸ در کانون زبان پارسی واقع در بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار یزدی برگزار می‌شود. در این مراسم استادان: مهدی محقق، اصغر دادبه، ابوالفضل خطیبی، فریدون مجلسی و امیرحسین جلالی سخنرانی خواهند کرد و فیلم مستند روزها‌ به نمایش درمی‌آید. دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن متولد ۱۳۰۴ در ندوشن یزد است. او دانش‌آموخته حقوق بین‌الملل از فرانسه و استاد بازنشسته دانشگاه تهران است که علاوه بر دروس حقوقی، در حوزه ادبیات تطبیقی و نقد نیز به تدریس می‌پرداخت. دکتر اسلامی در دهه‌های اخیر بیشتر اوقات خود را صرف تحقیق آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرده و بیش از ۵۰ جلد کتاب از او در زمینه‌های گوناگون ادبی، فرهنگی و اجتماعی به چاپ رسیده است.
برخی از کتاب‌های دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن عبارت‌اند از: ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ، چهار سخنگوی‌ وجدان‌ ایران، تامل‌ در حافظ، زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه، داستان‌ داستان‌ها، سرو سایه‌‌فکن، ایران‌ و جهان‌ از نگاه‌ شاهنامه، نامه‌ نامور، ایران را از یاد نبریم، به‌ دنبال‌ سایه ‌همای، ذکر مناقب‌ حقوق‌ بشر در جهان‌ سوم، سخن‌ها را بشنویم، ایران‌ و تنهاییش، ایران‌ چه‌ حرفی‌ برای‌ گفتن‌ دارد؟ مرزهای‌ ناپیدا، شور زندگی‌ (وان گوگ)، روزها (سرگذشت – در چهار جلد)، باغ سبز عشق، ابر زمانه‌ و ابر زلف، افسانه و افسون، دیدن‌ دگرآموز، شنیدن‌ دگرآموز، جام‌ جهان‌بین، آواها و ایماها.

بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار:
ولی‌عصر، سه‌راه زعفرانیه، خیابان شهید عارف‌نسب، پلاک ۱۲، کانون زبان پارسی


لینک کوتاه:

مشترک خبرنامه بنیاد افشار شوید تا از اخبار و رویدادهای جدید و برنامه های آتی بنیاد مطلع گردید.

با ما تماس بگیرید.