۲۳ آذر ۱۳۹۸ | خبری

شب دکتر محمود افشار

اگر افراد ملتی زبان یکدیگر را نفهمند نمی‌توانند آن‌گونه که باید و شاید با هم یگانه و همفکر باشند. هرچند در حال حاضر با یکدیگر یگانگی دارند ولی روزگار همیشه آبستن حوادث است. ممکن است در اثر تحریکات بیگانگان و بعضی جاه‌طلبی‌ها و استفاده‌جویی‌های داخلی به بنیان وحدت ملی و تمامیت ارضی ایران خدشه برسد.

«اگر افراد ملتی زبان یکدیگر را نفهمند نمی‌توانند آن‌گونه که باید و شاید با هم یگانه و همفکر باشند. هرچند در حال حاضر با یکدیگر یگانگی دارند ولی روزگار همیشه آبستن حوادث است. ممکن است در اثر تحریکات بیگانگان و بعضی جاه‌طلبی‌ها و استفاده‌جویی‌های داخلی به بنیان وحدت ملی و تمامیت ارضی ایران خدشه برسد. اگر ده‌ها یا صدها کودکستان دائر شود و در همه آنها زبان انگلیسی به کودکان بیاموزند زیان آن به همان اندازه دو سه هزار نفر است که آن را در آن سن آموخته‌اند. اما وقتی زبان فارسی را در عموم کشور به مردم نیاموزند ضرر آن این است که چندین میلیون ایرانی زبان ملی عمومی کشور خود را ندانند و این عواقب وخیم سیاسی دارد.»

دکتر محمود افشار، «زبان، ادبیات و خط فارسی از نظر سیاسی»، به نقل از:
[مجله آینده، دوره چهارم، شماره سوم (بهمن‌ماه ۱۳۳۸)، ص ۱۶۴- ۱۶۵]

شب دکتر محمود افشار پنج‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ در کانون زبان‌ پارسی برگزار خواهد شد. در این مراسم استادان دکتر سید مصطفی محقق‌داماد، دکتر ژاله آموزگار، دکتر ناصر تکمیل همایون و دکتر میلاد عظیمی سخنرانی خواهند کرد.

شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است
در شب دکتر محمود افشار کتاب‌های انتشارات دکتر محمود افشار با ۳۰٪ تخفیف به علاقه‌مندان عرضه می‌شود

خیابان ولی‌عصر، سه‌راه زعفرانیه، خیابان شهید عارف‌نسب، شماره ۱۲، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار، کانون زبان پارسی


لینک کوتاه:

مشترک خبرنامه بنیاد افشار شوید تا از اخبار و رویدادهای جدید و برنامه های آتی بنیاد مطلع گردید.

با ما تماس بگیرید.